VYHLEDEJ...
RYCHLÝ PŘEHLED ŠKOL
školu
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Zřizovatel:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Typ:
Text:

Soutěž s Expo Australia! Známe výherce

článek soutěž expo australia 3 2016

Chtěli byste se vypravit do Austrálie? Nebo si alespoň o Austrálii přečíst? Přinejmenším to druhé jste si mohli splnit - až do 16. dubna se soutěžilo o knihu Psáno pod australským nebem od Australia Online. Výhry poputují k Jindřišce M. z Horní Bečvy, Marii S. z Jistebnice a Blance S. z Liberce - gratulujeme!

Dorazilo nám 31 správných odpovědí (b), všem děkujeme za účast. Kontakty na výherce jsme předali Australia Online, kteří se s výherci spojí.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Expo Australia 2016 letos proběhne?

a) 12.

b) 13.

c) 14.

Odpověď zasílejte na adresu info@kampomaturite.cz spolu s kontaktem na sebe do 16. 4. 2016

Výherce vyhlásíme do 20. 4. a domluvíme předání výher. Přejeme hodně štěstí!

Účastnit se můžete pouze 1x z 1 mailové adresy, pod stejným jménem nebo s kontaktní adresou. Výherce má nárok na 1 knihu. Výhry nejsou vymahatelné a směnitelné za peníze. Vyhrazujeme si právo upravit pravidla a konečné rozhodnutí.

Život vzhůru nohama

soutěž expo australia příboj 3 2016Míváte někdy pocit, že Vám v životě něco strašně schází? A nemůžete přijít na to, co? Vím co cítíte. Protože já měla přesně tenhle samý pocit pár let zpátky taky. A i když se v mém životě zdálo být všechno perfektní, měla jsem dostudovanou univerzitu, skvělou práci, krásný byt a spoustu skvělých přátel kolem sebe, ten pocit mně nenechával klidnou. Ale jak už to v mém životě bývá, věci na sebe nenechaly dlouho čekat a nápad odletět na druhou stranu zeměkoule mi přišel jako jediná možnost, jak ukojit vnitřní neklid. Během měsíce jsem se zbavila veškerých svých věcí, připravila všechno potřebné k odletu, skončila v práci a jediné co mi zbylo byl jeden kufr. Jak osvobozující pocit. Rozloučila jsem se se svou rodinou a přáteli, s tím, že se za 9 měsíců uvidíme a nasedla na letadlo směr Sydney-Austrálie.

To, že mi tohle rozhodnutí obrátí život vzhůru nohama jsem v ten moment ještě netušila. První měsíce v Sydney byly jako rána z nebes. Vůbec jsem nevěděla co se děje. Na tohle se totiž nedá připravit. I když Vám spoustu lidí řekne co očekávat a přečtete tisíce článků a knih jak to asi bude vypadat, realita je jiná. A pro každého z nás úplně odlišná. Nebudu Vám namlouvat, že je to snadné. Není. Vystoupit z komfortní zony života a vrhnout se do naprosto neznámého prostředí prostě obnáší jisté změny a omezení. To je moment, kdy to nesmíte vzdát. Stejně tak jako já. Nevzdala jsem to a po osmi měsících v Austrálii jsem věděla, že nemám dost. Že mi to ještě zdaleka nedalo tolik, kolik mělo a kolik potřebuji. Takže jsem běžela do Australia Online pro další cenné rady a informace, jak si mohu svůj život v Austrálii prodloužit. Díky skvělému týmu lidí, kteří jsou na svém místě, jsem odcházela s dalšími dvěma a půl roky života garantovaného v Sydney. Jsem ráda, že jsem v Australia Online našla velkou podporu a že kdykoliv potřebuji s něčím poradit, s jistotou se na ně mohu obrátit. Vždy najdou schůdnou variantu pro každého.

soutěž expo australia západ slunce 3 2016Když jsem pak po nějaké době letěla do Čech navštívit rodinu a přátele, teprve jsem všechno pochopila a věci mi zapadly do sebe. Když se po nějaké době vrátíte do té komfortní zony, na kterou jste byli zvyklí, pochopíte ten dar, který jste dostali v podobě rozhodnutí někdy odjet do cizí země a zkusit tam reálně žít a někdy bych řekla i přežít. Protože jen tehdy, pokud se Vám život obrátí vzhůru nohama a vy si sáhnete na vlastní dno, děláte práce, které Vám dřive připadaly ponižující, ztratíte pohodlí vlastního domova a opory vaší rodiny, a pocítíte jak těžké je vyjádření sám sebe v cizím jazyce, teprve tehdy můžete začít stoupat zpátky nahoru po těch správných schodech. Protože jste konečně našli sami sebe. A to je něco, co pro mne vždy zůstane jako největší a nejvzácnější dar, který jsem od cesty do Austrálie dostala. Dar k nezaplacení.

Dnes, čtyři roky později ode dne, kdy jsem poprvé nasedla do letadla směr Austrálie, zase stojím nohami pevně na zemi. A tou zemí je pro mně pořád Austrálie. A dnes už je mým druhým domovem a já jsem za to neskutečně vděčná. Je to nádherná země plná mist, které jinde nenajdete. Země, která Vám otevře dvěře do dalších světů, o kterých se Vám ani nezdálo. Přijme Vás s otevřenou náručí, aby Vám ukázala co ve vás doopravdy je. Nikoho nešetří a je přesně tak divoká, jak se o ní mluví v dokumntárních filmech. A pokud jí přijmete takovou jaká je, pohltí celou Vaší osobnost a vy už ji budete milovat navěky. Ať už se sem budete jen vracet, nebo tu založíte vlastní rodinu stejně tak jako já. Takže, moje rada…..pokud Vám něco schází a cítíte, že je potřeba něco ve Vašem životě změnit, zhluboka se nadýchněte a nebojte se toho prvního kroku. Budete to ten nejlepší, který jste kdy udělali.

Doporučuji Vám navštívit veletrh Expo Australia 2016, na kterém se dozvíte více o studijně-pracovním pobytu v Austrálii. Veletrh se koná ve dnech 11.4. – 16.4.2016 v Praze, Brně, Bratislavě a Plzni. Více informací naleznete zde: http://australiaonline.cz/expo-australia a k události se můžete přidat zde: https://www.facebook.com/expoaustralia/events.                                                                                                                         

                                                  Bára D.

 

soutěž expo australia expo 3 2016

18.4.2016


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Informace

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

 

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému